اتصال ریلی چین به اروپا از مسیر ایران
نويسنده: مدیر ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ، بدون دیدگاه

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به اتصال چین به اروپا از طریق ایران، گفت: سال آینده ترانزیت ریلی به ۴‌میلیون تن می‌رسد.

محسن پورسیدآقایی در مراسم ورود قطار پکن به ایستگاه راه‌آهن تهران گفت: احیای جاده‌ابریشم موضوعی است که کشورهای مسیر این جاده در حال انجام آن هستند. وی با بیان اینکه رسیدن این قطار به تهران از پکن در کمتر از ۱۴ روز امری بی‌سابقه بوده است، افزود: این قطار روزانه به طور متوسط ۷۰۰ کیلومتر مسیر را طی کرده که از سرعت کامیون و حمل‌و‌نقل جاده‌ای بیشتر است.
مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به اینکه با مقایسه با مسیر حمل‌و‌نقل دریایی مدت‌زمان ۳۰ روز صرفه‌جویی زمان داشتیم، اظهار داشت: آنچه جاده ابریشم به‌عنوان مسیر اصلی ترانزیت و تبادل فرهنگ را از دیگر جاده‌های رقیب متمایز می‌کند، کاهش مدت زمان سفر است.
معاون وزیر راه‌و‌شهرسازی ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی، ادامه مسیر ریلی جاده ابریشم به اروپا متصل می‌شود و به این طریق چین و بندر شانگهای از طریق ایران به اروپا متصل خواهد شد.
پورسیدآقایی افزود: در مسیرهای ترانزیتی موضوع زمان اهمیت زیادی دارد در‌حالی‌که حمل‌و‌نقل هوایی که مشکل زمان ندارد، هزینه بالایی را می‌طلبد. وی با اشاره به اینکه در سال ۹۴ حجم ترانزیت ریلی ایران ۱.۵‌میلیون تن بوده است، اظهارداشت: این رقم در سال آینده به ۴‌میلیون تن می‌رسد که انفجار ترانزیت ریلی را به دنبال دارد.

نشریات
فصلنامه فارسی علمی - پژوهشی مهندسی حمل و نقل
فصلنامه انگلیسی علمی - پژوهشی IJTE
فصلنامه انگلیسی علمی - پژوهشی IJARE
ماهنامه فنی مهندسی حمل و نقل توسعه
فصلنامه فنی مهندسی حمل و نقل محور توسعه
کتاب ها