کد خبر: 534      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۳    

احداث دومین ایستگاه راه‌آهن‌ در شرق ‌تهرانمدیرعامل راه‌‌آهن با تأکید بر لزوم توسعه شهر‌ها با محوریت ریل، از احداث دومین ایستگاه راه‌آهن در شرق کلان‌شهر تهران خبر داد.

محسن پورسید آقایی  اظهار داشت: تنها راه حل برون رفت از مشکلات تردد مردم در شهر‌ها، معضل ترافیک و آلودگی‌های زیست محیطی، ایجاد نظام شهرنشینی ریل پایه است.
وی با تأکید بر اینکه باید حمل‌‌ونقل برون و درون‌شهری براساس شبکه ریلی کشور برنامه‌ریزی شود، گفت: وظیفه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به عنوان متولی صنعت حمل و نقل ریلی در این زمینه بسیار مهم و خطیر است.
مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به عنوان حاکمیت صنعت ریلی برای توسعه شبکه ریلی در کلانشهرها و شهرهای پرجمعیت، یکپارچگی حمل و نقل ریلی برون و درون‌شهری، بهینه‌سازی ایستگاه‌های قطار و جانمایی درست ایستگاه‌های در دست احداث، با همکاری برخی ارگان‌ها نظیر شهرداری، ‌نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: قطعاً دولت در توسعه صنعت حمل و نقل ریلی از توانمندهای لازم برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ برخوردار نیست و برای تحقق شهرهای ریل پایه، تشویق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ضروری است تا این بخش با انجام سرمایه‌گذاری های مورد نیاز، دسترسی آسان مردم به حمل و نقل ریلی را فراهم کند.
پورسید آقایی با تأکید بر اینکه ریل باید محور توسعه شهری باشد، اظهار داشت: باید تعداد ایستگاه‌های راه‌آهن را در کلان‌شهرها افزایش دهیم.
مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: لازم است ۲ تا ۳ ایستگاه راه‌آهن در کلان‌شهرها داشته باشیم در این راستا‌ ایستگاه راه‌آهن دیگری در شرق‌ کلان‌شهر تهران احداث خواهد شد.
بنابراین گزارش پیش از این نیز مدیرکل دفتر مهندسی و نظارت تأسیسات زیربنایی راه‌آهن در این‌باره گفته بود:‌ به نظر می‌رسد کلانشهر تهران به بیش از یک ایستگاه راه‌آهن برون‌شهری نیاز دارد، باید در کنار احداث این ایستگاه، آن را به شبکه ریلی و عمومی درون‌شهری متصل ‌کنیم.
بنا به گفته وحید علی‌قارداشی‌، برای این هدف مشاور بین‌المللی اخذ شده است که تجربه مناسبی در این‌باره دارد؛ مطالعات توسط این مشاور آغاز‌ و گزارش‌های اولیه برای شرکت راه‌آهن ارسال شده است که امیدواریم این تجربه کمک بسزایی برای احداث ایستگاه راه‌آهنی پیشرفته و موفق در سطح بین‌المللی در تهران باشد.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور
امتی: مشکلات گمرک افغانستان در دوغارون حل نشده است
مهدی جمالی نژاد: راهکارهای لازم برای کاهش آلودگی هوا
آخرین اخبار