کد خبر: 1111      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۲۰ - ۲۳:۵۱    

اصلاح سهم عوارض خروج از کشور در بودجه ۹۸جعفرزاده ایمن آبادی، در پاسخ به اینکه ارزش پول ملی ایران و ترکیه کاهش پیدا کرد اما رونق گردشگری در ایران کم و در ترکیه زیاد شد علت چه بود، گفت: علاوه بر مباحث ارزی و کاهش هزینه سفر فاکتورهای دیگری در رونق گردشگری مانند آزادی‌های اجتماعی و… اثرگذار است که برای کشور ما به عنوان بازدارنده عمل می ‌کند زیرا برای آنها برنامه ریزی نشده یا محدودیت‌هایی وجود دارد.

نماینده مردم رشت درمجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه ورود گردشگر از کشورهای عربی به ایران در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرد اما شبهاتی که ایجاد شد آسیب جدی در این زمینه به صنعت گردشگری وارد کرد، افزود: رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بهتر است به جای توجه به کرسی‌های وزارتخانه‌ها انرژی بیشتری برای سازمان متبوعش صرف کند.

وی بیان کرد: اگرچه فعالان صنعت گردشگری از حمایت دولت ناامید شده‌اند و مطرح می کنند که چشم امید ما به مجلس است اما براساس قانون اساسی، مجلس مرجع صدور مجوز اقدام برای قوه مجریه است و فی نفسه نمی‌تواند اقدامی انجام دهد به ویژه اگر بارمالی داشته باشد و مغایر با اصل ۷۵ شود.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه دولت حتی برای خرید یک ون برای جابه جایی توریست به فعالان صنعت گردشگری تسهیلاتی نمی دهد، اظهار کرد: اگر رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انرژی خود را صرف سازمان متبوعش کند مسلما کشور می تواند موفقیت هایی بیشتری در حوزه گردشگری به دست می آورد.

جعفرزاده با انتقاد از اینکه ۱۷ هزارتومان از ۲۲۰ تومان از عوارض خروج از کشور در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در بودجه سال ۹۸ این مبلغ اصلاح می شود؛ عوارض خروج از کشور بایستی صرف رونق گردشگری شود ما به دنبال درآمدزایی برای دولت نیستیم.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عوارض از هر بخشی دریافت شود باید برای همان صنعت نیز مصرف شود به طور مثال عوارض راه‌ها باید برای ترمیم و ساخت بزرگراه‌ها، جرایم راهنمایی و رانندگی باید به سمت اصلاح قوانین و آموزش ها مربوط به این حوزه و…. مصرف شود.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور
امتی: مشکلات گمرک افغانستان در دوغارون حل نشده است
مهدی جمالی نژاد: راهکارهای لازم برای کاهش آلودگی هوا
آخرین اخبار