کد خبر: 2390      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۱:۲۱    

بازدید سازمان های متولی در مدیریت بحران از متروی تهرانمدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از بازدید مشترک نیرو های متولی در مدیریت بحران از امکانات و شرایط موجود در شهر زیر زمینی در مواقع بحران خبر داد.

بازدید مشترکی با حضور عوامل و کارشناسان امدادی و ایمنی از سازمان آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر، پدافند غیر عامل، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) و شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه پنج شنبه ۲۵دی ماه ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۰ بعد از اتمام ساعت بهره برداری تا ساعت ۲ بامداد روز جمعه ۲۶ دی‌ ماه ۹۹ از ساختار و تجهیزات ایستگاه‌ها، قطارها، خودروهای امدادی و همچنین آشنایی با کوریدرهای ارتباطی خطوط جهت امدادرسانی در جابه‌جایی تجهیزات انتقال مصدوم در شرایط بحرانی، انجام شد.

این بازدید با هدف آشنایی بیشتر، همفکری و همکاری بیشتر سازمان های متولی در شرایط بحران برگزار شد تا تمامی دستگاه های امدادی و کمک رسان دخیل در حوادث  و بحران  ها، امکانات مترو را سنجیده و انتظارات خود را بررسی کنند.
این بازدید از ایستگاه تجریش در خط یک آغاز و با عبور از  ۴ تونل ارتباطی این مسیر که از ایستگاه تجریش تا ایستگاه شهید تربیت مدرس در خط ۷ ادامه پیدا کرده تا شرایط حمل مصدوم و تجهیزات در شرایط بحرانی بین بیمارستان شهدای تجریش و امام خمینی(ره) ارزیابی شود.

با توجه به شرایط کرونا از قطاری استفاده شد که تهویه آن با توجه به ویروس کرونا بروز رسانی و بهبود یافته بود و در شیشه های قطار نیز برچسب تهویه بهبود یافته هم نصب شده بود.

در پایان نیز نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: امشب تمامی امکانات و توان ما در وضعیت عادی بدون هیچ گونه اختلالی ارائه شد، امیدواریم سازمان های متولی با توجه به نیازهای خود مترو را ارزیابی کرده و مشخص کنند در بحران چه انتظاراتی دارند.
گفتنی است : داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی، معتمدی معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس تهران، پهلوانی از وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی، سلیمی معاون آمادگی و مقابله با پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران، فتاحی از پدافند غیر عامل کشور، تاجیک نوری معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر، روسا و کارشناسان فنی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) و مدیران، روسا و کارشناسان ایمنی و عملیاتی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در این بازدید حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
«مپنا» نمونه بارز توسعه یافتگی صنعت کشور است
مدیر روابط عمومی
پیگیری به موقع و رفع مشکلات مردم در اولویت کاری متروی تهران
اصلاح ساختار حمل‌ونقل نوش داروی اقتصاد کشور
آخرین اخبار