کد خبر: 2092      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۲۹    

تسهیل دسترسى به ایستگاه‌هاى تاکسى و اتوبوس براى مسافران مترونخستین نشست بررسى تامین فضاهاى لازم جهت احداث پایانه‌هاى اتوبوس و تاکسى در کنار ایستگاه‌هاى در شرف احداث متروى تهران با هدف کمک به بهره‌بردارى بهتر از ایستگاه‌هاى مترو، تسهیل دسترسى شهروندان از ایستگاه‌هاى مترو به سایر شیوه‌هاى حمل و نقلی و همچنین کاهش ترافیک در سطح شهر برگزار شد.

جلسه بررسى تامین فضاهاى دسترسى به مسیرها و پایانه‌هاى اتوبوس و تاکسى در مجاورت ایستگاه‌هاى در حال تکمیل متروى تهران با حضور مدیران دست‌اندرکار معاونت حمل ‌و نقل و ترافیک شهردارى تهران و شرکت مترو در محل دفتر معاونت حمل و نقل و ترافیک برگزار شد.

طبق این طرح، دسترسى شهروندان در مبادى ورودى یا خروجى ایستگاه‌هاى مترو به ایستگاه‌ها یا پایانه‌هاى تاکسى و اتوبوس تسهیل خواهد شد. اجراى این برنامه بر اساس پیش‌بینى‌هاى ترافیکى انجام مى‌شود تا نه تنها پیاده و سوار شدن مسافران، اختلالى در تردد سایر خودروها ایجاد نکند بلکه خطوط تاکسى و اتوبوس بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن، مسافران را به ایستگاه‌هاى مترو رسانده و نقش تغذیه کننده مسافرى ایستگاه‌ها را ایفا کنند.

بر اساس این گزارش با اجرایى شدن طرح مذکور، یک شبکه کامل حمل و نقلى شامل مجموعه‌اى از خطوط تاکسى، اتوبوس و مترو ایجاد مى‌شود که در تلاقى و تقاطع با یکدیگر، شرایط جابه‌جایى مسافر بین شیوه‌هاى مختلف حمل و نقل را تسهیل کرده و در بهینه سازى عملکرد حمل و نقل عمومى، مهمترین نقش را ایفا مى‌کند.

طراحى این شبکه به‌گونه‌اى انجام مى‌شود که یک مسافر از مبدا حرکت و حداکثر با ۵ دقیقه پیاده‌روى بتواند به اولین ایستگاه حمل‌ و نقل عمومى رسیده و پس از استفاده از انواع شیوه‌هاى حمل ‌و نقلى، مجدداً در فاصله زمانى حداکثر ۵ دقیقه پیاده‌روى تا مقصد، از وسیله نقلیه مورد استفاده پیاده شود.

معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک شهردارى تهران در تلاش است با مشارکت مناطق ۲۲ گانه و هم‌زمان با افتتاح و بهره‌بردارى از ایستگاه‌هاى جدید مترو در کنار ورودى‌ها یا خروجى‌هاى این ایستگاه‌ها، دسترسى به سایر شیوه‌هاى حمل ‌و نقلى را تامین و تسهیل کند. از سوى دیگر آن دسته از ایستگاه‌هاى مترو که درگذشته به بهره‌بردارى رسیده و فاقد دسترسى مناسب به تاکسى و اتوبوس هستند نیز در این برنامه مدنظر معاونت حمل ‌و نقل و ترافیک قرار دارند.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
«مپنا» نمونه بارز توسعه یافتگی صنعت کشور است
مدیر روابط عمومی
پیگیری به موقع و رفع مشکلات مردم در اولویت کاری متروی تهران
اصلاح ساختار حمل‌ونقل نوش داروی اقتصاد کشور
آخرین اخبار