کد خبر: 2067      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۸:۰۸    

تسهیلات کروناییِ بخش ریلی در گیرودار بانک عامل


وام

همه شرکت‌های ریلی ثبت نام خود را در سامانه «کارا» تکمیل کرده اند اما بسیاری از آنها هنوز تسهیلات کرونایی را دریافت نکرده اند و این اتفاق بدلیل کم کاری بانک ها رخ داده است.

دیروز اخباری مبنی بر ایجاد اشکال در پرداخت وام کرونایی شرکت های هوایی منتشر شد. این در حالی است که با وجود گذشت چند ماه از تصویب وام کرونا، هنوز این اعتبار به شرکت‌های ریلی و خدماتی فعال در این حوزه پرداخت نشده است.

به نقل از تین نیوز، یک کارشناس حمل ونقل ریلی در اینباره معتقد است: در ستاد ملی مقابله با کرونا برای جبران خسارت وارد شده به بخش ریلی، ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات تصویب و ابلاغ شده است و اعتبار مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا برای حدود ۶۲ شرکت در نظر گرفته شده است.

محسن صادقی اضافه کرد: همه شرکت‌ها در این حوزه، ثبت نام خود را در سامانه «کارا» تکمیل کرده اند اما بسیاری از آنها هنوز تسهیلات کرونایی را دریافت نکرده اند و این اتفاق بدلیل کم کاری بانک ها رخ داده است.

صادقی افزود: با توجه به اینکه شرکت های ریلی به عکس بسیاری از شرکت های حمل ونقلی دنیا، نیروی انسانی خود را تعدیل و بیکار نکرده اند، متولیان بانکی هم باید هر چه سریع‌تر برای پرداخت این تسهیلات اقدام کنند.

شرکت‌های ریلی و هوایی پیش از این، اعلام کردند که نیروهای خود را به شرط حمایت دولتی تعدیل نکنند تا بتوانند از پس هزینه‌های خود برآیند اما کارشکنی بانک ها، زیان بسیاری به آنها وارد کرده است و مشخص نیست چه زمانی این تسهیلات پرداخت خواهد شد.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
«مپنا» نمونه بارز توسعه یافتگی صنعت کشور است
مدیر روابط عمومی
پیگیری به موقع و رفع مشکلات مردم در اولویت کاری متروی تهران
اصلاح ساختار حمل‌ونقل نوش داروی اقتصاد کشور
آخرین اخبار