کد خبر: 396      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۱۷ - ۹:۴۸    

تفاهم‌نامه همکاری راه آهن ایران و زیمنس امضا شدتفاهم نامه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت زیمنس آلمان برای همکاری‌های جدید در حوزه ریلی تفاهم‌نامه امضا کردند. شرکت زیمنس در نظر دارد از طریق انتخاب شرکای ایرانی، نسبت به انتقال دانش فنی و ساخت داخل اقداماتی را انجام دهد.

اکل مدیرعامل بخش حمل و نقل زیمنس به همراه هیات همراه، ۱۶ دی ماه در جهت همکاری مشترک با راه آهن ایران، با پور سید آقایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن دیدار و گفتگو کرد و همزمان با آن طرفین تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
از آنجایی که راه آهن ایران براساس سند چشم انداز بیست ساله توسعه در نظر دارد تا نسبت به توسعه حمل و نقل ریلی در بخش های مختلف اقدام کند و از آنجایی که شرکت زیمنس دارای تجربه مفیدی در این حوزه بوده و همکاری طولانی در تامین تجهیزات ریلی در ایران داشته و علاقمند به توسعه همکاری با راه آهن ایران است، تفاهم نامه همکاری در بخش های مختلف ریلی امضا کردند.
شرکت زیمنس روابط تجاری بلند مدت با مشتریان و شرکاء متعدد ایرانی داشته که قابلیت افزیش را دارا است، بنابراین طبق این تفاهم نامه طرفین توافق کردند تا ضمن همکاری‌های جدید در حوزه ریلی، در زمینه‌های برقی کردن خط ریلی تهران– مشهد، خط پر سرعت تهران – اصفهان، تامین و نگهداری ۵۰۰ دستگاه واگن مسافری، توسعه و بروز سازی سیستم های راه آهن، آموزش و انتقال تکنولوژی همکاری های مشترک داشته باشند.
بر اساس این تفاهم نامه ، شرکت زیمنس در نظر دارد از طریق انتخاب شرکای داخلی، نسبت به انتقال دانش فنی و ساخت داخل اقداماتی را انجام دهد.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور
امتی: مشکلات گمرک افغانستان در دوغارون حل نشده است
مهدی جمالی نژاد: راهکارهای لازم برای کاهش آلودگی هوا
آخرین اخبار