کد خبر: 2525      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۹:۴۴    

دستورالعمل‌ محدودیت سفر‌های نوروزی ابلاغ می‌شودوزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی: در صورت موج چهارم کرونا محدودیت‌هایی برای سفر‌های انبوه شخصی در تعطیلات نوروزی در ستاد ملی مقابله با کرونا پیش بینی شده است که پس از نهایی شدن اعلام می‌شود.

علی اصغر مونسان در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری توسعه گردشگری دریایی در مصاحبه با خبرنگاران خبرگزاری صدا وسیما؛ با اشاره به اینکه در سفر‌های نوروزی در قالب تور‌های گردشگری و اقامت در هتل‌ها و مراکز اقامتی مجاز نگرانی نداریم افزود: بزرگترین نگرانی‌ها در سفر‌های انبوه شخصی است که مدیریت چندانی در شکل سفر، مقصد و مکان اقامتی آن وجود ندارد بنابراین پیشنهاد‌هایی برای مدیریت این نوع سفر‌ها در ستاد ملی کرونا پیش بینی شده است که اعلام خواهد شد.

وی گفت: بر اساس دستورالعمل‌های پیش بینی شده هیچ کس حق ندارد امکانات شخصی خود را به اقامتگاه مسافران تبدیل کند بنابراین اقامت مسافران در مراکز غیرگردشگری ممنوع است.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی تأکید کرد: در دستورالعمل‌هایی که به مدیران استانی ابلاغ شده ایجاد چادر و اقامتگاه در شهر‌ها ممنوع است.

آقای مونسان افزود: بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا در ناوگان هوایی ۶۰ درصد ظرفیت و در اتوبوس و قطار نیز شکل قرار گرفتن مسافران به صورت شطرنجی است و در سفر‌های هوشمند تعداد پذیرش مسافر پیش بینی شده است.

وی گفت: شیوه نامه‌های بهداشتی هتل‌ها و اقامتگاه‌های گردشگری بسیار سختگیرانه و به مدیران این مراکز ابلاغ شده است که در بازدید‌هایی که داشتیم این موارد به طور کامل رعایت می‌شود.

وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی افزود: دستورالعمل‌های بهداشتی هتل‌ها و اقامتگاه‌ها را در اختیار شورای جهانی گردشگری قرار دادیم و این شورا نیز آن را در جهان منتشر کرده است.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
«مپنا» نمونه بارز توسعه یافتگی صنعت کشور است
مدیر روابط عمومی
پیگیری به موقع و رفع مشکلات مردم در اولویت کاری متروی تهران
اصلاح ساختار حمل‌ونقل نوش داروی اقتصاد کشور
آخرین اخبار