کد خبر: 734      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ - ۱۶:۱۹    

رجا شرکت برتر در تعالی سازمانی بخش ریلی شددر دومین جشنواره تعالی سازمانی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، شرکت حمل و نقل ریلی رجا رتبه برتر را در بین شرکت‌های باری و مسافری ریلی کسب کرد.

بر مبنای ارزیابی انجام شده با مدل تعالی سازمانی و EFQM، رجا برای دومین سال پی در پی موفق به اخذ این موفقیت و کسب تقدیرنامه دو ستاره شد.
محسن پورسیدآقایی، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این جشنواره گفت: اگر در راه‌آهن به دنبال رشد موردنظر درهمه بخش‌های باری و مسافری هستیم باید بتوانیم از تمامی ظرفیت‌های موجود خود برای تعالی سازمانی و یک‌سوکردن فعالیت‌ها به‌طوری‌که یکپارچگی رابه همراه داشته باشد، استفاده کنیم.
وی در دومین جشنواره تعالی حمل ونقل ریلی که با حضور مدیران عامل شرکت‌های حمل و نقلی بار و مسافر و همچنین ادارات کل مناطق راه آهن برگزار شد، عنوان کرد: هدف از برگزاری جشنواره جایزه تعالی حرکت رو به جلو شرکت‌ها و سازمان‌های ذیربط حمل و نقل ریلی و توسعه صد درصدی آن‌ها در همه فعالیت‌های ریلی بود.
پورسیدآقایی افزود: بهتر است بدانیم نابودی شرکت‌های حمل و نقلی در سکون است، بنابراین هر لحظه باید حرکت کنیم و جایزه تعالی انگیزه‌ای است برای آن که یک جهت‌گیری مشخص و سیستماتیک منظم را در فعالیت‌های خود داشته باشیم.
پورسیدآقایی اظهارکرد: جایزه تعالی مدلی همه جانبه است چرا که کشورهای موفق دنیا از سال‌های گذشته به این تجربه رسیده‌اند و خوب است که سازمان‌ها و شرکت‌های ما نیز برای توسعه و رونق کارهای خود در سایه تعامل و یکپارچگی به این سمت گام بردارند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: پایه مدل تعالی حمل و نقل ریلی فرایندگرا و سیستماتیک است؛ چرا که موجب می‌شود عملکردهای سازمان چه داخلی و چه بیرونی ارزیابی شده وخروجی مناسبی را ارایه دهند. ضمن اینکه این مدل به ما نشان می‌دهد که چگونه نگاهی همه جانبه در سازمان داشته باشیم.
پورسید آقایی تصریح‌کرد: تا زمانی که نتوانیم مسائل خود با کارکنان را اصلاح کرده و فرآیند ارتباط و تعامل را تقویت کنیم، نمی‌توانیم خروجی محکم و مستدامی داشته باشیم.
وی خاطر نشان کرد: برای دستیابی به تعالی سازمانی نیازمند برنامه‌ریزی برای تدوین مدل جامع تعالی، استقرار سیستم‌های نرم‌افزاری روز دنیا، ایده پردازی و خلاقیت و پشتکاری و همت مدیران هستیم.
شرکت رجا پارسال گواهی تعهد به تعالی گرفته بود ولی در سال‌جاری با ارتقای فرآیندها و بهبود فعالیت‌ها، با دو پله رشد گواهی‌نامه دو ستاره دریافت کرد.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور
امتی: مشکلات گمرک افغانستان در دوغارون حل نشده است
مهدی جمالی نژاد: راهکارهای لازم برای کاهش آلودگی هوا
آخرین اخبار