رونمایی از آزمایشگر کم حجم و فشرده عملکرد GSM – R در شبکه ریلی
نويسنده: مدیر ، ۱۶ دی ۱۳۹۴ ، بدون دیدگاه

شرکت ارتباطات بی سیم “Cobham” یک سیستم هوشمند و متحرک را به بازار حمل و نقل ریلی معرفی کرده است که قادر است از طریق شناسایی و تحلیل عملیات رادیویی GSM – R علاوه بر نظارت هوشمند بر توابع وظیفه ای این سیستم، به اصلاح و رفع خطاهای عملیات بپردازد.

شرکت “Cobham” در پیاده‌سازی این طرح تحقیقاتی، مدل جدیدی از سیستم های هوشمند آزمایش GSM – R با عنوان ۲۲۰۱R را معرفی کرده است که با طراحی هوشمند خود از طریق اتصال مستقیم به ابزارهای GSM – R نظیر رادیوهای پرقدرت CLASS2 ؛ قادر به آزمون مستمر داده های انتقالی نظیر صدا، داده های مخابراتی و سیستم SMS بپردازد. این سیستم همچنین قادر است امکانی را در سیستم تامین انرژی خود فراهم نماید که مستقلاً و بدون اتصال به هیچ منبع تغذیه تا ۲٫۵ ساعت ادامه عملیات انتقال داده را امکان پذیر سازد.
این سیستم شکیل و کم حجم در مقایسه با گونه ای مشابه؛ در حدود ۲٫۵ کیلوگرم وزن دارد و قادر است در گستره‌ی پوششی کابین لکوموتیو مورد استفاده قرار گیرد.
از طرفی طراحی آن به گونه‌ای است که امکان شبیه‌سازی گروهی تبادلات و تماس‌ها را در سطوح متنوع و فراوان شبکه ریلی به لحاظ اولویت نظیر ارتباطات اضطراری را فراهم می‌نماید و در نتیجه بررسی و نظارت عملکرد کابین و رادیو متحرک را امکان پذیر می‌سازد. این سیستم قادر است همچون سایر وسایل الکترونیکی جانبی نصب شده در قطار، نظیر آلارم های دیداری و شنیداری؛ طبقه بندی دوسویه ای از ارتباطات و تماس‌های معتبر را به صورت متحرک در طول شبکه ریلی ایجاد نماید.
این سیستم هوشمند دیجیتال همچنین می‌تواند به صورتی سازمان یافته و دقیق از ID‌های طبقه‌بندی شده و مجاز در گستره‌ی شبکه با قابلیت اطمینان بالا رمزگشایی نموده و با لحاظ سطح اولویت سیگنال عملکرد توابع SMS را بازیابی کند از طرفی سامانه مزبور با دارا بودن قابلیت سازگاری بالا، می تواند برای انتقال پیام های تلفنی به قطار مورد استفاده قرار گیرد.
مدل ۲۲۰۱R همچنین در صورت لزوم می تواند در مُدهای دستی نیز مورد استفاده قرار گیرد که این مهم از طریق تغییر در مُد تابع Auto Test امکان‌پذیر شود. این سیستم همچنین امکان کنترل از راه دور را نیز فراهم می نماید.


منبع :Rail way Gazette
برگردان به فارسی : مینا شعبانی کارشناس مهندسی صنایع

نشریات
فصلنامه فارسی علمی - پژوهشی مهندسی حمل و نقل
فصلنامه انگلیسی علمی - پژوهشی IJTE
فصلنامه انگلیسی علمی - پژوهشی IJARE
ماهنامه فنی مهندسی حمل و نقل توسعه
فصلنامه فنی مهندسی حمل و نقل محور توسعه
کتاب ها