رونمایی از نسل جدید راهبندهای هوشمند مقاوم در برابر وزش باد در تقاطع همسطح شبکه ریلی
نويسنده: مدیر ، ۲۱ دی ۱۳۹۴ ، بدون دیدگاه

شرکت EDS مجموعه جدیدی از راهبندهای هوشمند با عنوان “راهبندهای تلسکوپی” را به دنیای ریلی معرفی کرده است؛ که قادر است با یک طراحی هوشمند و مبتنی بر سنسورهای منطقی و برنامه پذیر صحیح و دقیق مشکلات ناشی از وزش باد در تقاطع های همسطح را به خوبی مدیریت و برطرف نماید.

در برخی مناطق وزش بادهای شدید علاوه بر بلند کردن و جابجایی راهبندها در فعالیت‌های عادی ترافیک شبکه ریلی اختلال ایجاد می‌نماید که مواجهه با چنین چالشی و برطرف کردن این مشکل از انگیزه های اصلی طراحی و نصب این سری از راهبندهای الکترونیکی بوده است.

“دیوید مورگان” مدیر این پروژه می گوید:”ما همواره از مشکلات ناشی از وزش بادهای شدید که می‌تواند راهبندها از محل خود جابجا نموده و علاوه بر ایجاد مخاطرات ایمنی، باعث اختلال در ترافیک شبکه ریلی شود آگاه و نگران بوده‌ایم؛ بنابراین ایده طراحی راهبند جدید در دستور کار محققان این مرکز قرار گرفت. با طراحی و ساخت نوع جدید راهبندهای الکترونیکی، علاوه بر رفع این نقص آشکار، قابلیت اطمینان گذرگاه‌های ریلی در تقاطع‌های همسطح افزایش می‌یابد و در نتیجه به بهبود ترافیک شبکه ریلی کمک مضاعفی می شود.

این راهبندهای تلسکوپی که به سنسورها و کنترلرهای هوشمند مجهز هستند از طریق کنترلرهای برنامه پذیرِ منطقی خود تغییرات مربوط به سرعت و موقعیت را تشخیص داده و به ارایه عکس العمل‌های مناسب از طریق تکنیک ” توقف سریع” می پردازند.

مدیرعامل EDS از این محصول به عنوان یکی از نوآوری جدید و مدرن حوزه ریلی یاد کرده و می‌گوید امیدوار است این فن‌آوری جدید پس از پشت سر نهادن مراحل آزمایشی خود به طور گسترده در شبکه ریلی اروپا استفاده شود.


 منبع :  Rail way Gazette      برگردان به فارسی : مینا شعبانی کارشناس مهندسی صنایع

نشریات
فصلنامه فارسی علمی - پژوهشی مهندسی حمل و نقل
فصلنامه انگلیسی علمی - پژوهشی IJTE
فصلنامه انگلیسی علمی - پژوهشی IJARE
ماهنامه فنی مهندسی حمل و نقل توسعه
فصلنامه فنی مهندسی حمل و نقل محور توسعه
کتاب ها