کد خبر: 456      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۱ - ۸:۰۴    

رونمایی از نسل جدید راهبندهای هوشمند مقاوم در برابر وزش باد در تقاطع همسطح شبکه ریلیشرکت EDS مجموعه جدیدی از راهبندهای هوشمند با عنوان “راهبندهای تلسکوپی” را به دنیای ریلی معرفی کرده است؛ که قادر است با یک طراحی هوشمند و مبتنی بر سنسورهای منطقی و برنامه پذیر صحیح و دقیق مشکلات ناشی از وزش باد در تقاطع های همسطح را به خوبی مدیریت و برطرف نماید.

در برخی مناطق وزش بادهای شدید علاوه بر بلند کردن و جابجایی راهبندها در فعالیت‌های عادی ترافیک شبکه ریلی اختلال ایجاد می‌نماید که مواجهه با چنین چالشی و برطرف کردن این مشکل از انگیزه های اصلی طراحی و نصب این سری از راهبندهای الکترونیکی بوده است.

“دیوید مورگان” مدیر این پروژه می گوید:”ما همواره از مشکلات ناشی از وزش بادهای شدید که می‌تواند راهبندها از محل خود جابجا نموده و علاوه بر ایجاد مخاطرات ایمنی، باعث اختلال در ترافیک شبکه ریلی شود آگاه و نگران بوده‌ایم؛ بنابراین ایده طراحی راهبند جدید در دستور کار محققان این مرکز قرار گرفت. با طراحی و ساخت نوع جدید راهبندهای الکترونیکی، علاوه بر رفع این نقص آشکار، قابلیت اطمینان گذرگاه‌های ریلی در تقاطع‌های همسطح افزایش می‌یابد و در نتیجه به بهبود ترافیک شبکه ریلی کمک مضاعفی می شود.

این راهبندهای تلسکوپی که به سنسورها و کنترلرهای هوشمند مجهز هستند از طریق کنترلرهای برنامه پذیرِ منطقی خود تغییرات مربوط به سرعت و موقعیت را تشخیص داده و به ارایه عکس العمل‌های مناسب از طریق تکنیک ” توقف سریع” می پردازند.

مدیرعامل EDS از این محصول به عنوان یکی از نوآوری جدید و مدرن حوزه ریلی یاد کرده و می‌گوید امیدوار است این فن‌آوری جدید پس از پشت سر نهادن مراحل آزمایشی خود به طور گسترده در شبکه ریلی اروپا استفاده شود.


 منبع :  Rail way Gazette      برگردان به فارسی : مینا شعبانی کارشناس مهندسی صنایع

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور
امتی: مشکلات گمرک افغانستان در دوغارون حل نشده است
مهدی جمالی نژاد: راهکارهای لازم برای کاهش آلودگی هوا
آخرین اخبار