کد خبر: 2086      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۱۶    

سند ملی شهرسازی ایرانی و اسلامی به تصویب رسیدمعاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: برای اولین بار سند ملی شهرسازی ایرانی و اسلامی به تصویب رسید.

مهدی جمالی نژاد روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: معاونت عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی یک قسمت از وظایف کاری ما است و سازمان شهرداری ها و دهیاری‌ها هم یک قسمت دیگر که توضیحات و آماری را از هر دو حوزه ارائه می‌کنم.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های وزارت کشور تقویت شهرداری‌ها در کشور است، گفت: سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها به ۷۴ درصد از جمعیت کشور و ۲۶ درصد از جمعیت روستایی خدمات ارائه می‌دهد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: برای ساماندهی عوارض شهرداری‌ها، کمیته ملی عوارض را تشکیل دادیم تا شهرداری‌ها بنا به سلیقه خودشان عوارض نگیرند.

وی افزود: هفت سند آسیب شناسی تهیه شد و به تصویب هیأت وزیران هم رسید. همچنین قانون ساماندهی تصفیه خانه را نیز به تصویب رساندیم.

جمالی نژاد گفت: سهم درآمدهای عمومی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که قبل از این سهم دولت ۶۶ درصد و سهم شهرداری‌ها ۳۳ درصد بود را به ۵۰ درصد رساندیم.

معاون عمرانی وزیر کشور خاطرنشان کرد: چون کارکنان شهرداری‌ها کم بودند ما انواع فساد را در شهرداری‌ها می‌دیدیم اما الان در دو مرحله حقوق کارکنان شهرداری‌ها را افزایش دادیم.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: امسال با افزایش ۱۷۹ کیلومتر به طول خطوط قطار شهری کشور، معادل ۵۴ درصد بهره برداری از خطوط  را داشته ایم.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
«مپنا» نمونه بارز توسعه یافتگی صنعت کشور است
مدیر روابط عمومی
پیگیری به موقع و رفع مشکلات مردم در اولویت کاری متروی تهران
اصلاح ساختار حمل‌ونقل نوش داروی اقتصاد کشور
آخرین اخبار