کد خبر: 495      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ - ۱۱:۲۰    

صندوق توسعه حمل و نقل راه‌اندازی می‌شودمعاون وزیر راه وشهرسازی گفت: صندوق توسعه حمل و نقل برای توسعه زیرساخت‌ها و رو‌بناها در حوزه حمل و نقل جاده‌ای و ریلی راه‌اندازی می‌شود.

امیر امینی صبح امروز در نشست با استاندار بوشهر، با اشاره به اجرای ۲ کریدور بزرگراه ساحلی و شمال به جنوب اظهار داشت: با اجرای این ۲ کریدور که استان‌های ساحلی جنوب کشور در بر می‌گیرد این استان‌ها با ساخت بزرگراه به هم متصل می‌شوند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اجرای کریدور بزرگراه ساحلی در جنوب کشور افزود: این طرح راهسازی از بندرکنارک در استان هرمزگان آغاز و تا مرز شلمچه ادامه دارد.

امنینی افزود: برای سال ۱۳۹۵ بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای کریدور بزرگراهی ساحلی در جنوب کشور پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید بر تکمیل طرح‌های راهسازی استان بوشهر افزود: تکمیل طرح‌های راهسازی استان بوشهر در اولویت برنامه‌ها قرار دارد که برای این مهم بزرگراه دیر به بوشهر، دیلم به گناوه، برازجان به گناوه و اهرم به برازجان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره اجرای راه‌آهن در محورهای جنوبی کشور تصریح کرد: برای برنامه ششم طرح‌های ریلی در کشور به‌ویژه استان‌های بندری افزایش می‌یابد که در این راستا طرح راه‌آهن بوشهر یکی از اولویت‌ها است.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه  اجرای طرح راه‌آهن بوشهر نیاز به اصلاح قانون دارد، بیان کرد: در طرح راه‌آهن بوشهر ۲۵۰‌کیلومتر طول راه آهن بوشهر تدوین شده و این در حالی است که طول این طرح ریلی بیش از ۴۵۰ کیلومتر است که اگر به بندر عسلویه متصل شود به ۶۵۰ کیلومتر بالغ می‌شود.

امینی با بیان اینکه اجرای این طرح در اولویت برنامه‌های دولت و راه و شهرسازی است بیان کرد: اجرای طرح ریلی بوشهر نه تنها به نفع اقتصاد استان بوشهر است بلکه اقتصاد ملی در حمل و نقل کالاهای تجاری و صنعتی متحول می‌کند.

وی بااشاره به اینکه اجرای ۴۵۰ کیلومتر طرح راه‌آهن بوشهر ۵ سال  طول دارد، افزود: اجرای طرح ریلی بوشهر از منابع مالی دولتی و فاینانس صورت می‌گیرد که بااصلاح قانون این طرح عملیاتی می‌شود.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزیر راه وشهرسازی با اشاره به ایجاد صندوق توسعه حمل و نقل در کشور گفت: برای راه‌اندازی این صندوق همه عوامل هم‌رای هستند که با ایجاد این صندوق در اجرای طرح‌های راهسازی و ریلی تسریع می‌شود.

امینی با اشاره به منبع مالی این صندوق ادامه داد: یک‌هزار میلیارد تومان سرمایه اولیه آن دولت و ۱۹ هزار میلیارد تومان هم از منابع عمومی وزارت راه و شهرسازی تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این صندوق نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های حمل ونقل جاده‌ای و ریلی دارد گفت: پرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه راهسازی و توسعه زیرساخت‌ها و روبناها در این حوزه از مهم‌ترین برنامه‌های صندوق توسعه حمل و نقل است.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور
امتی: مشکلات گمرک افغانستان در دوغارون حل نشده است
مهدی جمالی نژاد: راهکارهای لازم برای کاهش آلودگی هوا
آخرین اخبار