کد خبر: 2057      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۱:۲۴    

عبور بار عظیم ترانزیتی میان روسیه و هند از کریدور ریلی ایران در آینده نزدیک


سعید رسولی

از ۱۸۰ میلیون تن بار ریل پسند کشور ۴۷ میلیون توسط حمل و نقل ریلی جابجا شده است که ۳۳ درصد این رقم را تشکیل می‌دهد و بقیه از طریق جاده انجام شده است در حالی که تأکید قانون گذار رسیدن سهم ریل به جابجایی ۳۳ درصد کل بار کشور است .

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : در مسیر ریلی هند به روسیه توافقات خوبی داشته‌ایم و بار عظیم ترانزیتی ریلی بین روسیه و هند از کریدور ایران در آینده نزدیک عبور خواهد کرد .

بعد از ظهر امروز اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ساختمان مرکزی راه‌آهن حضور یافتند و جلساتی با مدیرعامل راه‌آهن و معاونان وی در این باره در حال برگزاری است .

در این مراسم معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت : در حمل و نقل ریلی توفیقات خوبی به دست آورده‌ایم و در بخش بین المللی نیز به دستاوردهای مطلوبی رسیده‌ایم .

سعید رسولی افزود : در مسیر هند به روسیه توفیقات خوبی داشتیم و بار عظیم ترانزیتی بین روسیه و هند از کریدور ایران عبور خواهد کرد .

وی با بیان این که از سرمایه امروز راه‌آهن حداکثر استفاده را داشته‌ایم ،‌ گفت :‌ در مورد ارتقاء سهم حمل و نقل ریلی برنامه داریم و به مجلس در این باره گزارش می‌دهیم . از مجموع بارهای جابجا شده در سال گذشته که ۵۱۳ میلیون تن بار است ، ۲۰۸ میلیون تن در مسیرهایی بوده است که مبدأ و مقصد ریلی داشته است . در این رقم ۲۸ میلیون تن بارهای خرد است که ریل پسند نیستند .

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت : از ۱۸۰ میلیون تن بار ریل پسند کشور ۴۷ میلیون توسط حمل و نقل ریلی جابجا شده است که ۳۳ درصد این رقم را تشکیل می‌دهد و بقیه از طریق جاده انجام شده است در حالی که تأکید قانون گذار رسیدن سهم ریل به جابجایی ۳۳ درصد کل بار کشور است .

وی ادامه داد: برای رسیدن به سهم حمل و نقل ریلی به حمل بار کشور باید اتفاقاتی رخ دهد . سرمایه گذار ریلی نظیر سرمایه گذار مناطق محروم مورد توجه باشد و مالیات بر ارزش افزوده صفر باشد . فهرستی از مشکلات راه‌آهن را تهیه و در جای جای ساختمان راه‌آهن نصب کردیم . ما باید در مسیر مشخصی به سمت جلو حرکت کنیم .

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت : امسال در اولین جلسه شورای مدیران اعلام کردیم مقیاس زمانبندی ساعات کاری ما ساعت ، روز و هفته باشد . سازماندهی ۶۵۱ دستگاه واگن مسافربری که در ایستگاه‌های اطراف تهران متوقف بوده‌اند ، امسال به خوبی در حال انجام است .

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
«مپنا» نمونه بارز توسعه یافتگی صنعت کشور است
مدیر روابط عمومی
پیگیری به موقع و رفع مشکلات مردم در اولویت کاری متروی تهران
اصلاح ساختار حمل‌ونقل نوش داروی اقتصاد کشور
آخرین اخبار