کد خبر: 640      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ - ۸:۱۳    

فاینانس ۵۰ میلیارد دلاری برای پروژه های راه‌آهنمعاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت در قانون اجازه فاینانس ۵۰ میلیارد دلاری به پروژه های راه آهن را داده است، گفت: تا پایان سال ۷۰ درصد بدهی های شرکت ساخت به پیمانکاران تسویه می شود.

علی نورزاد، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت: به تازگی دولت در قانون اجازه فاینانس تا سقف ۵۰ میلیارد دلار را برای پروژه های ریلی و راه آهن داده است و در حال حاضر هم آمادگی فاینانس ۱۰ میلیارد یورویی برای ۱۱ پروژه ریلی و آزادراهی را داریم.
وی با اشاره به اعلام آمادگی کشورهای مختلف برای تامین خط اعتباری پروژه های عمرانی در کشورمان، ادامه داد: هر چند مذاکرات زیادی انجام شده است اما هنوز فاینانس اروپایی باز نشده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از تسویه ۷۰ درصدی بدهی به پیمانکاران راهساز تا پایان سال خبر داد و گفت: دولت قول داده در ماه جاری از محل منابع عمومی اعتباراتی برای پرداخت بدهی پیمانکاران تخصیص دهد که با این تخصیص تا ۷۰ درصد بدهی به پیمانکاران را پرداخت می کنیم.
وی همچنین با بیان اینکه در طول ایام دهه فجر ۴۰۹ کیلومتر راه، بزرگراه و آزاد راه به بهره برداری می رسد، گفت: ارزش ریالی این پروژه ها چیزی حدود ۸هزار و ۶۳ میلیون ریال است.
نورزاد ادامه داد: قطعه دوم آزادراه ساوه-همدان به طول ۲۸ کیلومتر از مهم ترین پروژه هایی است که در این ایام به افتتاح می رسد.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور
امتی: مشکلات گمرک افغانستان در دوغارون حل نشده است
مهدی جمالی نژاد: راهکارهای لازم برای کاهش آلودگی هوا
آخرین اخبار