کد خبر: 695      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۸ - ۸:۲۵    

مزایای سفر با قطار در اروپادر اروپا قطار اولین و پرطرفدارترین وسیله حمل و نقل مسافران بشمار می آید. برای مثال  قطار Eurostar بطور متوسط ماهیانه  یک میلیون نفر مسافر را در مسیر پاریس- لندن جابجا میکند.

شبکه ریلی اروپا با بیش از ۲۴۰,۰۰۰ کیلومتر ریل دسترسی شما را به هر نقطه از اروپا امکان پذیر مینماید. از آنجا که برنامه زمانبندی حرکت قطارها با دقت بسیار اجرا میشود و به علت عدم ترافیک در مسیر حرکت، قطار در مقایسه با سفرهای  زمینی  شما را دچار تاخیرهای احتمالی نخواهد کرد.
قطارها تمام ۳۶۵ روز سال و بدون توجه به شرایط جوی، در نهایت امنیت کار می کنند. این موجب می شود در انتخاب تاریخ و ساعت حرکت خود امکان انتخاب بیشتری داشته باشید.
شما با استفاده از پرطرفدارترین وسیله حمل و نقل یعنی قطار فرصت آشنایی با زندگی و فرهنگ مردم اروپا را بدست خواهید آورد.
از آنجا که برای سفر به شهرهای کوچک و یا حومه شهرهای بزرگ خطوط هوایی سرویس ندارند، قطار تنها وسیله ارزان و مطمئنی است که شما را به مقصد می رساند.
تمامی ایستگاه های قطار در شهرهای بزرگ اروپایی در مرکز شهر قرار دارند، با این شرایط در پرداخت هزینه ی رفت و آمد و زمان خود صرفه جویی قابل ملاحظه ای می کنید.
مسیرهای ریلی از نقاط دیدنی شهرها عبورمیکنند و شما میتوانید درطول مسیراز زیبائیهای این قاره سبز لذت ببرید. شما با استفاده از قطار های تندرو (High Speed Trains) با سرعت متوسط ۱۵۰ کیلومتر تا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت، در مدت زمان سفر خود صرفه جویی  می کنید.  برای مثال قطار Eurostar مسیر پاریس- لندن را درمدت زمان ۲ ساعت و۱۵ دقیقه با عبورازکانال مانژ طی میکند که در مقایسه با پرواز بسیار بهتر است.
در سفر با قطار در وزن بار همراهتان محدودیتی ندارید و مجبور به پرداخت هزینه اضافه بار نیستید! مگر در برخی از قطارها مانند Eurostar  یا بعضی از قطارهای شب رو.
در اکثر ایستگاه های قطار امکان استفاده از وسایط حمل ونقل عمومی ازجمله مترو فراهم است و نیازی به استفاده از تاکسی نیست.
ایستگاه های قطار دارای صندوق امانات هستند ومسافران میتوانند چمدانهای خود را در ایستگاه گذاشته و بعد از بازدید از شهر دوباره به ایستگاه مراجعه کرده وادامه مسیر دهند. شما همواره از مرکز شهر مبدأ به مرکز شهر مقصد سفر می کنید و در ایستگاه های دیدنی از امکانات رفاهی موجود استفاده میکنید.
ایست بازرسی های وقت گیر و خسته کننده متداول در سفرهای هوایی وجود ندارند! کافیست ۲۰ دقیقه پیش از حرکت قطار در ایستگاه باشید.
در قطارهای سریع السیر میتوانید از امکانات رفاهی قطار از جمله اینترنت، رستوران، کابین کنفرانس، کابین بازی بچه هاو … استفاده نمایید. بهره مندی از تخفیف تا ۱۵% برای گروه های ۱۰ تا ۲۵ نفر فرصت بسیار مناسبی برای مسافرت های گروهی است.
کودکان ۴ تا ۱۲ سال از تخفیف ۵۰% نسبت به بزرگسالان استفاده می کنند. راحتی و آرامش در قطار وصف ناپذیر است. شما می توانید غذا یا نوشیدنی را روی صندلی خود یا در رستوران قطار، میل کنید. مجله یا کتاب بخوانید، رایانه خود را به پریز وصل کرده و فیلم مورد علاقه تان را ببینید یا به انجام امور کاری خود بپردازید. در برخی کوپه های قطارهای شبانه امکان استفاده از دوش آب گرم وجود دارد.
شما می توانید یک روز عصر در مبدأ سوار قطارهای شبانه شده، در نهایت راحتی بخوابید و صبح در مقصد بیدار شده و با شادابی به امور خویش برسید.
بازپرداخت بلیت های مصرف نشده در مقایسه با بلیت های هواپیما از شرایط بهتر و آسانتری تبعیت میکند. با خرید پاس های ویژه(بلیتهای اعتباری) که به شما امکان سفر نامحدود را در شبکه ریلی می دهند، در مقایسه با هواپیما و بلیت های تک سفره صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه های خود می کنید.
تخفیف های ویژه ای متناسب با پاس خریداری شده، به شما تعلق می گیرد. تخفیف در هتل ها، قطارهای محلی، کشتی های تفریحی و مسافرتی، موزه ها و مکانهای دیدنی و فروشگاه ها سفر خوشی را برایتان فراهم می آورد.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور
امتی: مشکلات گمرک افغانستان در دوغارون حل نشده است
مهدی جمالی نژاد: راهکارهای لازم برای کاهش آلودگی هوا
آخرین اخبار