کد خبر: 2346      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۹:۱۸    

مسافران مترو روز به روز بیشتر می شودمسافران مترو روز به روز بیشتر می شود. با این حجم مسافر امکان فاصله گذاری اجتماعی نیست. تعدادی از قطارها نیاز به تعمیر دارند. مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو گفت: نیازمند قطعات هستیم اما پول نداریم.

دو هفته محدودیت‌های کرونایی برای کاهش شیوع ویروس کووید۱۹ در تهران اجرا شد. با اجرای این محدودیت‌ها، میزان مسافران در سیستم حمل و نقل عمومی(که گفته می‌شود یکی از نقاطی است که بیشترین امکان شیوع را دارد) کاهش یافت.

بعد از برداشته شدن محدودیت‌ها، آمار مسافران افزایش ۳۰۰ هزار نفری گرفت و در برخی از ایستگاه‌ها شاهد افزایش جمعیت هستیم.

فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت که روزبه‌روز تعداد مسافران‌مان بیشتر می‌شود.

وی با تأکید بر این موضوع که ما با همان ظرفیت قبل مسافران را جابجا می‌کنیم، گفت: قطارها در حال خدمت‌رسانی هستند اما باید تعمیرات هم انجام شود.

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود ۴۰۰ قطار از رده خارج شده است، گفت: یکسری از قطارهای ما نیازمند بودجه هستند تا تعمیر شوند. ما باید قطعات تهیه کنیم تا تعمیرات انجام شود. قطارهای ما ۶۰ هزار کیلومتر کارکرد دارند و ما روزانه ۲ هزار و ۱۰۰ اعزام داریم و سرفاصله قطارها ۳ و نیم دقیقه است. ما در حال خدمت‌رسانی هستیم، اما با این میزان کارکرد، قطارها نیازمند قطعات بیشتری هستند. لنت ترمز، چرخ و… نیازمندیم تا بتوانیم تعمیرات را انجام دهیم.

باید قطعات بخریم اما پول نداریم/رایزنی ها هم نتیجه نداد

وی ادامه داد: باید قطعات جایگزین شود، اما بی‌پول هستیم. در حال رایزنی برای گرفتن پول هستیم، اما تاکنون پولی نرسیده است.

 از ۵۶۰ هزار به ۸۶۰  هزار مسافر در روز رسیده ایم/‌عملا با این حجم مسافر امکان فاصله‌گذاری نیست

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: با این حجم از حرکت، نیازمند ریل و سوزن هستیم. قطارهای ما نیازمند تجهیزات هستند. آمار مسافرانمان نسبت به دوران محدودیت‌های کرونایی افزایش چشمگیری یافته و از ۵۶۰ هزار نفر به ۸۶۰  هزار نفر رسیده‌ایم.

وی در خصوص اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در ایستگاه‌های مترو و واگن‌ها گفت:‌عملا با این حجم مسافر امکان فاصله‌گذاری نیست و در ایستگاه‌های تقاطعی مثل دورازه‌دولت و تئاتر شهر تراکم جمعیت داریم و همچنین صبح‌ها در خط ۵ مترو انبوهی از جمعیت داریم.

نوبخت اضافه کرد: در دوران محدودیت‌ها شرایط خوب بود، اما الان مسافران افزایش پیدا کرده‌اند.

وی در خصوص اورهال کردن قطارهای مترو گفت: در تلاش هستیم تا بتوانیم تأمین منابع کنیم و باید در این زمینه کمک شود. ما با همان ظرفیت قبلی در حال فعالیت هستیم، اما باز هم می‌گویم که قطارهای ما نیاز به تعمیرات دارد.

در صورتی که منابع مالی تأمین نشود به تعهدات نمی توانیم عمل کنیم

شهرداری تهران به دلیل کرونا درآمدهایش کاسته شده، از سوی دیگر هزینه‌هایش افزایش یافته است. قرار بود که دولت هم کمک‌هایی انجام دهد که محقق نشد، اما شهرداری در ساعات پایان تیرماه ۱۵۰۰ میلیارد اوراق مشارکت منتشر کرد، تاکنون فقط ۲۰۰ میلیارد از این اوراق به حساب شهرداری واریز شده است و قرار است تا پایان ماه جاری هم ۳۰۰ میلیارد دیگر واریز شود. شهرداری وعده داده بود که ۱۲ ایستگاه تا پایان سال افتتاح می‌کند. اما مصطفی کاظمی مشاور شهردار تهران می‌گوید در صورتی که منابع مالی تأمین نشود، احتمال دارد که نتوانیم به وعده‌های خود عمل کنیم.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
«مپنا» نمونه بارز توسعه یافتگی صنعت کشور است
مدیر روابط عمومی
پیگیری به موقع و رفع مشکلات مردم در اولویت کاری متروی تهران
اصلاح ساختار حمل‌ونقل نوش داروی اقتصاد کشور
آخرین اخبار