کد خبر: 737      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۰۴ - ۹:۳۸    

نتایج مثبت نشست سه عضو کابینه دولت درباره تعیین نرخ بلیت قطارمدیرعامل شرکت راه‌آهن از نتیجه مثبت نشست وزیر راه و شهرسازی٬ وزیر صنعت٬ معدن و تجارت و معاون حقوقی رئیس‌جمهوری برای تعیین نرخ بلیت قطار خبر داد و گفت: موضوع اصلی ایجاد رقابت و نه افزایش قیمت بلیت است چراکه ایجاد رقابت بین شرکت‌های ریلی مسافری به نفع مردم خواهد بود.

محسن پورسیدآقایی درباره برگزاری نشست حل اختلافات سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده با شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی مسافر افزود: این نشست در دولت برگزار شد و با تفاهماتی که میان دو طرف صورت گرفت امیدواریم نتایج مثبتی برای بخش خصوصی ریلی کشور به دنبال داشته باشد.
وی ادامه داد: در واقع اصل موضوع افزایش قیمت یا کاهش قیمت بلیت نیست؛ بلکه موضوع اصلی ایجاد رقابت بین شرکت‌های حمل و نقل ریلی مسافر است. اکنون شرکت‌ها در بسیاری از ایام سال تخفیف ارایه می‌دهند و همین مساله به رقابتی شدن فضا٬ ارتقای خدمات و حتی کاهش قیمت می‌انجامد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای حفظ منافع مردم به‌جای دستوری عمل کردن باید ظرفیت و خدمات مختلف ارایه کرد٬ ادامه داد: فقط در این صورت است که رقابت بین شرکت‌ها ایجاد می‌شود و این اتفاق خوبی است که در حال تحقق است.
پورسیدآقایی یادآور شد: اکنون به‌جای این‌که راه‌آهن به شرکت‌ها دیکته کند که قیمت بلیت را ما تعیین می‌کنیم، خودشان با کاهش قیمت و ارتقای خدمات سعی دارند تا مشتریان یکدیگر را جذب کنند.
وی با بیان اینکه اکنون بسیاری از شرکت‌ها بیش از ۳۰ درصد در ارایه بلیت‌های خود تخفیف می‌دهند، تاکید کرد: در مجموع اینکه اگر به ‌جای فشار به شرکت‌ه٬ رقابت ایجاد کنیم٬ به نفع مردم خواهد بود و قطعا متوسط قیمت‌ها نسبت به قبل کاهش پیدا خواهد کرد. مدیرعامل شرکت راه‌آهن توضیح داد: ممکن است در چند روز معدود پیک سال٬ قیمت‌ها افزایش مقطعی داشته باشد، ولی قطعا در مجموع متوسط قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.
سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده از سازمان‌های تابعه وزارت صنعت٬ معدن و تجارت است و اختلاف آن‌ها با شرکت‌های بخش خصوصی ریلی مسافری این بود که شرکت‌ها معتقدند اختیار نرخ‌گذاری‌ها در حوزه بلیت قطار در اختیار راه‌آهن است ولی سازمان حمایت اعتقاد دارد طی مصوبه‌ای این اختیار به سازمان حمایت واگذار شده است.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور
امتی: مشکلات گمرک افغانستان در دوغارون حل نشده است
مهدی جمالی نژاد: راهکارهای لازم برای کاهش آلودگی هوا
آخرین اخبار