کد خبر: 2381      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۰۰    

همکاری مترو و شهرداری منطقه یک در پروژه توسعه شمالی خط ۳در نشست مشترک مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با شهردار منطقه یک، گزینه‌ نهایی مربوط به پروژه توسعه شمالی خط ۳ مترو، پس از بحث و بررسی مورد تایید قرار گرفت.

از تیر ماه سال جاری، مطالعات مربوط به کریدور انشعابی توسعه شمالی خط ۳ مترو آغاز گردید و در نهایت از بین بیست گزینه موجود، چهار گزینه منتخب معرفی شد.

سعید کروبی مدیر پروژه توسعه شمالی خط ۳ با بیان این مطلب افزود: پروژه توسعه شمالی خط ۳ مترو با عنایت به الزامات طرح جامع حمل و نقل ریلی پایتخت و بر پایه مطالعات امکان‌سنجی در زمینه‌های مختلف ازجمله مطالعات ترافیکی، شهرسازی، ناوگان، هندسه ریلی، اقتصادی و … مد نظر قرار گرفته است.

در حال حاضر مشاور طرح در مرحله ارائه جزئیات گزینه نهایی در مقیاس یک به ۲۰۰۰ بوده و امیدواریم با مشارکت شهرداری منطقه یک خصوصاً در بخش تامین منابع مالی و املاک مورد نیاز جهت احداث ایستگاه و مجتمع‌های ایستگاهی، عملیات اجرایی بخش توسعه شمالی خط ۳ در بهترین زمان ممکن آغاز شود.

گفتنی است در این نشست مشترک، موسوی شهردار منطقه یک، نقش حمل و نقلی ریلی در طرح‌های توسعه شهری و خصوصاً رونق گردشگری درون شهری را بسیار مهم توصیف کرد و اعلام کرد گسترش شبکه مترو جزو اولویت‌های منطقه یک است؛ به همین دلیل این منطقه آمادگی دارد اراضی مورد نیاز جهت اجرای پروژه توسعه شمالی خط ۳ را در اختیار شرکت مترو قرار دهد.

همچنین علی امام، مدیرعامل شرکت مترو نیز اظهار امیدواری کرد با توجه به تصویب مسیر نهایی خط ۳ پروژه مذکور با مدل مشارکت عمومی و خصوصی به مرحله اجرا درآمده و با انتخاب مشاور برای تکمیل طراحی‌ها، مقدمات شروع پروژه توسعه شمالی خط ۳ هرچه سریعتر طی شود.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
«مپنا» نمونه بارز توسعه یافتگی صنعت کشور است
مدیر روابط عمومی
پیگیری به موقع و رفع مشکلات مردم در اولویت کاری متروی تهران
اصلاح ساختار حمل‌ونقل نوش داروی اقتصاد کشور
آخرین اخبار