کد خبر: 809      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ - ۸:۱۶    

ورود ۳ واگن مسافری جدید به ناوگان حمل و نقل ریلیمدیرعامل واگن پارس اراک از تولید سه دستگاه واگن مسافری در این کارخانه و پیوست آن به ناوگان ریلی کشور خبر داد.

محمد محمدی افزود: با تحویل این واگن‌ها ۲۱ دستگاه از تولیدهای این شرکت در یک سال گذشته به ناوگان حمل و نقل ریلی کشور تحویل داده شده است. این واگن‌ها توان جابه‌جایی و حمل و نقل مسافر تا یک هزار و ۴۰۰ نفر در روز را دارند که این امر تسهیل سفرهای بین شهری را در کشور به همراه دارد. با بومی‌سازی دانش نوین این واگن‌ها و ساخت آن توسط مهندسان داخلی، ۶۶۰ هزار یورو صرفه‌جویی ارزی نصیب کشور شده است.

محمدی یادآور شد: در نوروز امسال دو دستگاه ترن ست‌های (قطار خودکشش و سریع‌السیر) تولیدی این شرکت نیز به ناوگان ریلی کشور تحویل داده شده است. وی گفت: تعهد ساخت واگن پارس اراک با شرکت رجا تولید ۲۰ ترن ست سریع‌السیر است که با تحویل آنها یک هزار و ۴۰۰ صندلی به صندلی‌های ناوگان مسافری ریلی کشور افزوده می‌شود. واگن‌های ترن ست تولیدی این شرکت قابلیت حرکت با سرعت ۱۰۸ کیلومتر در ساعت را دارد و به گونه‌ای طراحی شده که برروی خطوط غیر برقی نیز توان حرکت با سرعت زیاد را دارد.

محمدی همچنین از تحویل ۱۰ دستگاه واگن لبه بلند تولید این شرکت به شرکت فولاد ریل توس خبر داد و گفت: با تحویل این تعداد واگن تاکنون ۳۰ دستگاه از مجموع صد دستگاه واگن مورد تعهد این کارخانه به شرکت فولاد ریل توس تحویل داده شده است . ظرفیت حمل بار این واگن‌ها حدود ۶۷ و نیم تن است که برای حمل مواد معدنی استفاده می‌شود.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور
امتی: مشکلات گمرک افغانستان در دوغارون حل نشده است
مهدی جمالی نژاد: راهکارهای لازم برای کاهش آلودگی هوا
آخرین اخبار