کد خبر: 893      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ - ۱۶:۴۹    

کریدور ریلی ایران ، ترکمنستان و قزاقستان آماده حمل و نقل بارهادر پایانه مرزی اینچه برون ۵ کیلومتر خطوط احداث و محوطه هایی برای تخلیه و بارگیری سنگ آهن و آهن آلات و صادرات کلینکر فراهم شده است.

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ (گرگان) در حاشیه همایش معرفی ظرفیت‌های اینچه برون در کریدور ریلی ایران، ترکمنستان و قزاقستان که با حضور شرکت‌های حمل و نقل ریلی، تجارو بازرگانان، برگزار شد، گفت : این همایش با هدف شناسایی و استفاده بیش از پیش ازظرفیت و پتانسیل‌های حوزه صادرات، ترانززیت و واردات استان و کشوردر حوزه منطقه اینچه‌برون است.
محمد رضا قربانی در این باره افزود: از تجار و بازرگانان دعوت بعمل می آوریم تا ازخطوط ریلی این حوزه ( شمالشرق دریای خزر) به استفاده بهینه داشته باشند.
وی با اعلام اینکه در سال گذشته توانستیم ۱۰ درصد حمل و نقل ریلی را به خود اختصاص دهیم، عنوان کرد: در پایانه مرزی اینچه برون ۵ کیلومتر خطوط احداث و محوطه هایی برای تخلیه و بارگیری سنگ آهن و آهن آلات و صادرات کلینکر فراهم و برای حمل مواد نفتی، ترانزیت به بندر عباس و از آنجا به کشورهای همسایه را شروع کردیم. یکی دیگر از اقدامات این حوزه، انعقاد قرارداد با شرکت RZD روسیه با راه‎آهن جمهوری اسلامی ایران بوده که در این راستا مقرر شد ، طی سه سال مسیر راه‎آهن اینچه‎برون به گرمسار علامت گذاری ؛ برقی وهمچنین پلها و زیر گذرها مقاوم سازی شوند.
مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ (گرگان) خاطر نشان کرد: در سال جاری با توجه به وجود زیرساخت‌های ریلی مناسب بستر و شرایط برای تجار و بازرگانان و به منظور انجام فعالیت‌های حمل و نقلی و صادرات و واردات محور در چارچوب قانون، بستر لازم فراهم شده است.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور
امتی: مشکلات گمرک افغانستان در دوغارون حل نشده است
مهدی جمالی نژاد: راهکارهای لازم برای کاهش آلودگی هوا
آخرین اخبار