کد خبر: 2210      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۰:۳۵    

استفاده از پله برقی ساخت داخل در ایستگاه های خط ۷ مترودر راستای مصوبات کارگروه ساخت داخل شرکت متروی تهران، بومی سازی محصولات مورد استفاده در شبکه راه آهن ریلی زیرزمینی پایتخت از چندی پیش در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه امروز تولید پله برقی صد در صد ایرانی با تلاش شرکت ها و متخصصان داخلی به نتیجه رسیده است.
پس از تعیین صلاحیت چند شرکت داخلی برای تهیه و تولید پله برقی، قرار داد ساخت ۱۴۷ دستگاه پله برقی با یکی از شرکت های داخلی به امضا رسید و امروز ۱۰ دستگاه تولیدی این شرکت آماده نصب و راه اندازی در خط ۷ مترو شده است.

به این ترتیب برای نخستین بار در شبکه مترو تهران، ۸ دستگاه پله برقی ساخت داخل، در ورودی شرقی ایستگاه کمیل در حال نصب و راه اندازی است و با افتتاح این ورودی مستقل، آماده استفاده شهروندان خواهد شد؛ البته ۲ پله برقی دیگر نیز قرار است در ایستگاه صنعت مورد بهره برداری قرار گیرد. همچنین قرار شده است از این پس در تمام ایستگاه های راه اندازی شده در خط ۷ مترو، از پله برقی تولید داخل که به اذعان کارشناسان امر با بهترین برندهای خارجی به لحاظ کیفیت هم تراز است، استفاده شود.

گفتنی است به طور متوسط خرید هر دستگاه پله برقی نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار ارزبری دارد که با تکمیل فرآیند تولید داخل و در همین فاز ابتدایی، برای ساخت ۱۴۷ دستگاه پله برقی، مبلغی در حدود ۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی انجام می پذیرد.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
«مپنا» نمونه بارز توسعه یافتگی صنعت کشور است
مدیر روابط عمومی
پیگیری به موقع و رفع مشکلات مردم در اولویت کاری متروی تهران
اصلاح ساختار حمل‌ونقل نوش داروی اقتصاد کشور
آخرین اخبار