کد خبر: 1901      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۱:۰۷    

مديرعامل شركت متروى تهران خبر داد:

تلاش براى تکمیل هر چه سریع‌تر پایانه اکباتانعلى امام از تخصیص بخشى از منابع حاصل از قانون توسعه حمل و نقل عمومى و مدیریت مصرف سوخت برای تکمیل پایانه اکباتان خبر داد و گفت: از مجموع ۱۵۲ میلیارد تومان پول حاصل از این قانون ۵۰ میلیارد تومان آن در بخش زیرساخت و ۱۰۲ میلیارد تومان آن در بخش بهره‌بردارى متروى تهران و حومه به کار گرفته مى‌شود.

مدیرعامل مترو از تخصیص ۵۰ میلیارد تومان از مجموع ۱۵۲ میلیارد تومان منابع حاصل از صرفه‌جویى سوخت (سهم متروى تهران از سوى وزارت نفت بر اساس ماده ۱۲ «قانون رفع موانع تولید و رقابت‌پذیرى و ارتقاى نظام مالى کشور») به بخش زیرساخت خبر داد. بر اساس این قانون هر میزان که حمل ‌و نقل ریلى بتواند در کاهش مصرف سوخت مؤثر باشد، مبلغ ناشى از این صرفه‌جویى به توسعه حمل‌ و نقل ریلى تخصیص داده مى‌شود.

امام با اشاره به آنکه این قانون در سال ۱۳۹۴ تصویب و از سال ۱۳۹۶ اجرایى شد، عنوان کرد: در این سال، تفاهم‌نامه‌اى بین شرکت بهینه‌سازى مصرف سوخت، اتحادیه قطارهاى شهرى و متروى تهران منعقد شد که بر اساس آن از ابتداى سال ۹۶ به ازاى هر میزان افزایش مسافر که با ورود ناوگان جدید در مترو ایجاد مى‌شود، ۹ و هشت دهم سِنت صرفه‌جویی سوخت حاصل مى‌شود و این مبلغ باید به مدت ۱۰ سال براى توسعه حمل ‌و نقل ریلى هزینه شود.

مدیرعامل مترو با اشاره به اینکه ۱۵۲ میلیارد تومان بخشى از مطالباتى است که بر اساس این قانون باید به توسعه حمل ‌و نقل ریلى در تهران اختصاص یابد، عنوان کرد: از مجموع ۱۵۲ میلیارد تومان، ۵۰ میلیارد تومان به بخش زیرساخت اختصاص مى‌یابد. شرکت مترو در نظر دارد این بودجه را در ساخت و تکمیل پارکینگ اکباتان که درمجموع به ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، هزینه کند.

امام بابیان این‌که با ورود ناوگان جدید به متروى تهران، بدون شک توسعه و تکمیل پارکینگ‌ها و پایانه‌ها ضرورى است، اظهار کرد: با انجام این اقدام ضمن تأمین فضا براى پارک قطارهاى جدید، یک محل مناسب نیز برای تعمیر و نگهدارى قطارها فراهم مى‌شود.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
«مپنا» نمونه بارز توسعه یافتگی صنعت کشور است
مدیر روابط عمومی
پیگیری به موقع و رفع مشکلات مردم در اولویت کاری متروی تهران
اصلاح ساختار حمل‌ونقل نوش داروی اقتصاد کشور
آخرین اخبار