کد خبر: 1271      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۱:۲۵    

طبقه فوقانی تونل راه‏‏ آهن در مناطق۱۷و۱۸ محیط مناسبی برای استفاده خانواده هاستشهردار تهران گفت: با موافقت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و بهره برداری از طبقه فوقانی تونل های راه آهن در منطقه ۱۷ و ۱۸ فضای مناسبی برای استفاده خانواده ها از محیط شهری در این مناطق فراهم می شود.


پیروز حناچی در مراسم بهره‌برداری از ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی افزود: در قرارداد بین شرکت راه‌آهن و شهرداری تهران در زمینی به طول ۹ کیلومتر که بالای تونل ریلی مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران مربوط به خط آهن تهران – تبریز ساخته می‌شود، طراحی شهری اجرا می‌شود.
وی افزود: حدود ۹ کیلومتر فضای فوقانی این تونل در این مناطق با برنامه‌ریزی مشخص تبدیل به موتور محرک اقتصادی – اجتماعی در جنوب تهران و مناطق ۱۷ و ۱۸ می‌شود.
حناچی از ثبت جهانی راه‌آهن ایران در سال جاری خبر داد و گفت: پیش از ما کشورهای اطریش و سوئیس توانسته‌اند راه‌آهن خود را ثبت جهانی کنند و این موضوع راه‌آهن ما را به یک ارزش ملی و عمومی تبدیل می‌کند.
شهردا تهران بیان کرد: این محور بزرگ مکانی مناسب برای طراحی شهری به عنوان موتور محرک اقتصادی در مناطق ۱۷ و ۱۸ است و سرنوشت منطقه را تغییر خواهد داد.

ارسال دیدگاه