کد خبر: 2181      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۴۸    

لوکوموتیوهای دیزلی به LNG تبدیل ‌می‌شودوزیر راه و شهرسازی، گفت: در بخش ریلی با وزارت نفت تفاهم‌نامه امضا کرده ایم که لوکوموتیوهای دیزلی به LNG تبدیل شود.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، ظهر امروز در مراسم رونمایی از سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان با بیان اینکه کاهش مصرف انرژی برای حفظ محیط زیست و سلامت جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: وزارت راه و شهرسازی در بخش حمل و نقل جاده‌ای و ریلی بهینه سازی مصرف سوخت را در دستور کار دارد که در این حوزه در بخش ریلی با وزارت نفت تفاهم نامه امضا کرده‌ایم که لوکوموتیوهای دیزلی به LNG تبدیل شود.

*در آینده شاهد نوسازی ناوگان حمل ونقل هستیم

وزیر راه و شهرسازی در بیان اقدامات آینده این وزارت‌خانه در بخض حمل و نقل، گفت: در بخش جاده‌ای نوسازی ناوگان را در دستور کار داریم و همه معاهدات آن امضا شده و این موضوع اجرایی خواهد شد. در حقیقت شاهد نوسازی ناوگان جاده‌ای در آینده هستیم و از این طریق مصرف انرژی و سوخت در جاده‌ها کاهش می‌یابد.

وی ضمن اشاره به سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان افزود: وزارت نفت به عنوان یک وزارت‌خانه ذی‌ربط از کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها حمایت می‌کند.

اسلامی، با اشاره به درخواست وزارت راه از وزارت علوم به منظور مطرح شدن واحدهای مقررات ملی در چارت دانشجویان رشته‌های مرتبط، گفت: مباحث مربوط به مقررات ملی ساختمان در بخش مصرف انرژی، مادامی که در طراحی و ساخت مورد اهتمام نباشد عملاً نمایشی است و ساخت و سازها همچنان سنتی باقی می‌ماند.

*لزوم آموزش مهندسان به منظور کاهش مصرف انرژی

عضو کابینه دولت دوازدهم در بیان راهکارهای ارتقا کیفیت ساختمان و کاهش مصرف، تصریح کرد: سه فرآیند را در بخش کاهش مصرف انرژی در ساختمان همزمان پیگیری می‌کنیم که شامل نشر مقررات آموزشی به مهندسان و دانشجویان رشته‌های مهندسی با همکاری وزارت علوم و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و درج این مباحث در دروس تخصصی دانشجویان مهندسی، رعایت انرژی سیوینگ در تولید مصالح و نهاده‌های ساختمانی و سومین سناریو نیز ارتقا مهارت و صلاحیت سازندگان است که در نتیجه برچسب انرژی و شناسنامه ساختمان معنا خواهد یافت.

وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با  اخذ عوارض از عدم رعایت کنندگان مقررات ملی ساختمان اظهار داشت: از سازندگانی که این مباحث را رعایت نکنند اخذ عوارض در نظر گرفته‌ایم تا همه مکلف به بهره‌گیری از مقررات شوند.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
«مپنا» نمونه بارز توسعه یافتگی صنعت کشور است
مدیر روابط عمومی
پیگیری به موقع و رفع مشکلات مردم در اولویت کاری متروی تهران
اصلاح ساختار حمل‌ونقل نوش داروی اقتصاد کشور
آخرین اخبار