کد خبر: 1210      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۱:۱۱    

نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشوربه نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، محسن ناصری با اعلام این خبر عنوان کرد: رسالت اصلی اداره مهندسی تجهیزات راداری و اتوماسیون هوانوردی نصب و راه‌اندازی و نگهداری رادار و اتوماسیون است. اولین کار این اداره نصب رادار و انتقال اطلاعات به اتوماسیون است که اطلاعات ۱۷ رادار فرودگاهی و نیز مرکز کنترل فضای کشور را تجمیع می‌کند، ضمن اینکه شش اتوماسیون تقرب در فرودگاه‌های بندرعباس، مهرآباد، مشهد، اصفهان، فرودگاه امام و شیراز داریم.

رئیس اداره مهندسی تجهیزات راداری و اتوماسیون هوانوردی بابیان این‌که درمجموع برای نصب ۱۰ سامانه ADS-B برنامه‌ریزی‌شده است، افزود: اخیرا سامانه نظارتی وابسته (ADS-B) را در مرکز کنترل فضای کشور نصب‌کرده‌ایم که به‌زودی به یکی از سایت‌های راداری منتقل خواهد شد. این سامانه که به کنترلرها در کنترل و هدایت آسان‌تر هواپیماها کمک می‌کند در آینده نزدیک و پس از نوسازی اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی هم‌چنین با اشاره به این‌که اخیرا با توان مهندسان داخلی رادار فرودگاه بندرعباس نصب‌شده است، گفت: رادار تقرب فرودگاه شیراز به ایران ارسال‌شده و تا پایان سال جاری نصب می‌شود. رادار مجهز به مد S هم در کوشک بزم در حال نصب و راه‌اندازی است.

ناصری بابیان این‌که برای پوشش راداری کل کشور نیازمند ۱۶ رادار دیگر هستیم، افزود: در این راستا رادارهای شیراز، بندرعباس و کوشک بزم را خریداری کرده‌ایم.

رئیس اداره مهندسی تجهیزات راداری و اتوماسیون هوانوردی از خریداری سامانه ASMGCS فرودگاه مهرآباد خبر داد و گفت: این سامانه که با هدایت هواپیما در سطح فرودگاه یاری‌رسان کنترلر در کنترل آسان و بی‌سانحه پروازهاست، امسال وارد کشور شده و به‌زودی در مهرآباد نصب می‌شود. هم‌چنین این سامانه را برای فرودگاه‌های شیراز، امام و مشهد نیز خریداری خواهیم کرد.

وی بابیان این‌که در آینده نزدیک سه مرکز رادار تقرب جدید راه‌اندازی می‌شود، عنوان کرد: هم‌چنین برای نوسازی پنج اتوماسیون تقرب و شش رادار فرودگاهی شامل شیراز، بندرعباس، اصفهان، مهرآباد، مشهد و امام برنامه‌ریزی‌شده است.

ارسال دیدگاه

ماهــنامه
آرشیــو
گفت و گو
«مپنا» نمونه بارز توسعه یافتگی صنعت کشور است
مدیر روابط عمومی
پیگیری به موقع و رفع مشکلات مردم در اولویت کاری متروی تهران
اصلاح ساختار حمل‌ونقل نوش داروی اقتصاد کشور
آخرین اخبار