کد خبر: 1173      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۷:۱۵    

۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی اتصال ریلی استان یزد به فارسبه نقل از روابط‌عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، غلامحسین ولدی افزود: جهت تسریع در روند اجرایی که بهره‌برداری هر چه زودتر از این پروژه را در پی خواهد داشت باید همزمان ریل‌گذاری از ایستگاه راه آهن اقلید آغاز شود.

وی گفت: طبق توافقاتی که مابین شرکت ترکیب حمل‌ونقل و قرارگاه سازندگی فجر صورت گرفت مقرر شد ریل‌های مورد نیاز جهت شروع عملیات ریل‌گذاری(اقلید-یزد) از ایستگاه مهریز به ایستگاه اقلید حمل شود.

وی ادامه داد: کل ریل موجود برای شروع عملیات ریل‌گذاری از اقلیدبه یزد به میزان ۹۶۱ تن است (۷۹۰ تن ریل ۲۵متری و ۱۷۱ تن ریل ۱۸ متری)است و حمل این میزان ریل بزودی عملیاتی می شود.

ولدی تصریح کرد: به شرط این‌که اعتبارات لازم جهت ادامه عملیات تامین شود این پروژه قابلیت افتتاح در سال ۹۸ را دارد.

وی توضیح داد: طبق گفته‌های نماینده مجری طرح ،تا کیلومتر۱۳۰ مسیر ریسه ریل و ۹۱ کیلومتر مسیر قشر اول بالاست‌ریزی انجام شده است وی گفت: هم چنین تا کیلومتر ۸۰ مسیر ریل‌گذاری شده که از این میزان ۳۰ کیلومتر ابتدایی آن (تا ایستگاه مهریز) آماده بهره‌برداری است.

او افزود: با پیگیری‌های انجام شده در این اداره، جلسه‌ای با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس مدیرعامل شرکت ترکیب حمل‌ونقل ، نمایندگان و مشاوران شرکت های مجری طرح در خصوص تسریع در روند اجرای پروژه یزد-اقلید در محل راه آهن فارس برگزار شد.

ارسال دیدگاه